E mërkurë, 15 Korrik, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

kërkoni

Kërkoni punë në SHBA? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane ka dhënë ditën e sotme një njoftim mjaft të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që janë në kërkim të një pune nëpërmjet...

Konflikti te “Petro Nini”, Rama: Policia si trup pa kokë, do më kërkoni kur të mos më keni

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për konfliktin e pronësisë pranë shkollës “Petro Nini” në kryeqytet. Me anë të rubrikës “Përgjigjja ime”, Rama i është...

“Ju jeni turpi vetë”, deputeti i PD, letër qytetarëve: Na kërkoni falje dhe mos dëgjoni Ambasadat

Opozita e bashkuar ka djegur mandatet e deputetëve dhe iu është bashkuar qytetarëve në sheshe për të protestuar kundër qeverisë Rama. Këtë të fundit...

Kërkoni të ndryshoni pronësinë e mjetit? DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se ndërrimi i pronësisë së mjetit tashmë mund të kryhet më lehtë. Mjafton të paraqitni...

(Video) Ish e përndjekura mes demokratëve: PD-ja tradhtoi shkodranët, kërkoni falje

Shkodranët protestuan sot ndaj kryeministrit Edi Rama. Partia Demokratike kishte njoftuar më parë se Rama do kryente një vizitë në Shkodër dhe ata kishin...

“Mos kërkoni Ramën, Xhafajn e Gramozin”, Basha: Kërkoj ndjesë që nuk i gjetëm…

Në një takim të zhvilluar në Muzeun Kombëtar për të përndjekurit politik dhe të zhdukurit e diktaturës, kryetari i opozitës Lulzim Basha tha se...

Tsipras, maqedonasve: Harrojeni “Aleksandrin e Madh” nëse kërkoni BE-në

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras u ka dhënë një mesazh të drejtpërdrejtë maqedonasve për procesin e hapjes së negociatave më BE-në. Tsipras theksoi se negociata dypalëshe...

Femra, kërkoni 8 mars çdo ditë!

Nga Klaudia Malaj/Kujtohemi vetëm një ditë në vit për femrën, për nënën, për gruan, dhe simbolikisht ka mbetur data 8 mars, dita e gruas. Është...

OSBE “shuplakë” qeverisë: Korrupsioni ende problem, kërkoni llogari …

OSBE nxit për më shumë llogaridhënie nga institucionet publike dhe hetime të pavarura të korrupsionit.  Prezenca e OSBE në Shqipëri, në faqen e saj...

Kërkoni një bursë studimi? Në Kinën e largët keni mundësi

Republika e Kinës në bashkëpunim me UNESCO-n kanë njoftuar hapjen e programit të bursave për studime universitare dhe pasuniversitare në Kinë për vitin akademik...

Të fundit

Aksident i trefishtë në Fushë-Krujë, lëndohen dy nga drejtuesit e mjeteve

Një aksident i trefishtë raportohet të ketë ndodhur disa minuta më parë në aksin Fushë Krujë-Kamzë. Bëhet me dije se përplasja e tre makinave ka...

Stabilizohet Paundi, humbet mbi një pikë brenda natës Dollari

Kjo e mërkurë ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës për monedhën evropiane e cila blihet sot me 123.9 lekë dhe shitet me 124.4 lekë krahasuar me...

“Populli është mërzitur me opozitën”/ Rama: Basha të bëhet gati për humbjen e radhës

Kryeministri Edi Rama tha se nëse Basha mendon se mund të vijë në pushtet me formula që nuk kalojnë nga rruga e qytetarëve, atëherë...

Protestuesit shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët para Hagës

Një numër i madh njerëzish kanë qëndruar sot para Dhomave të Specializuara në Hagë, në mbështetje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ata kanë kënduar...

Rama: Nëse Basha nuk e do më paktin e 5 Qershorit, e heqim

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me marrëveshjen e 5 qershorit. Basha deklaroi më herët sot se...