E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Justin Trudeau

Kanada/Trudeau qëndron në pushtet, por liberalët nuk arrijnë shumicën

Partia Liberale e Justin Trudeau ka fituar ngushtë zgjedhjet në Kanada, por nuk arriti të sigurojë shumicën. Kjo është fitorja e tretë në zgjedhjet federale...

Kanadaja miraton faturën historike për përballimin e situatës nga koronavirusi

COVID-19 mbetet një kërcënim për botën. Numri i viktimave në rang global ka shkuar në 108.852 dhe të infektuar aktualisht janë 1.780.909 persona. Për përballimin...

 Kanadaja konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Donatorëve (VIDEO)

Ditën e sotme, kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau në Mynih të Gjermanisë, si pjesë e punimeve të...

Deputetët festojnë Halloween-in në Parlament

Deputetët kanadezë kanë festuar Halloween-in në një seancë Parlamenti. Disa nga deputetët kanë vendosur të marrin pjesë të maskuar. Kryeministri Justin Trudeau ka shpërndarë në...

Kryeministri kanadez takohet me “adashin” sirian

Kryeministri kanadez u takua me foshnjën që mban emrin e tij, në shenjë mirënjohjeje ndaj tij prej prindërve refugjatë sirianë të bebes. Takimi u zhvillua...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...