E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Jordani

Jordani/Plas grushti në parlament mes deputetëve (VIDEO)

Debati parlamentar mbi reformat kushtetuese, disa prej të cilave rregullojnë barazinë gjinore, ka çuar në një përleshje masive në sallën plenare të Jordanisë, raportoi...

Jordania kërcënon të dëbojë ambasadorin izraelit

AMAN, JORDANI - Kryeministri i Jordanisë Bisher al-Khasawneh tha se vendi i tij mund të dëbojë ambasadorin izraelit pasi parlamenti bëri thirrje për një...

Jordani: 6 persona në spital vdesin si pasojë e mungesës së oksigjenit

Ministri i shëndetësisë i Jordanisë, Nathir Obeidat ka dhënë dorëheqjen, pasi gjashtë persona ndërruan jetë në një spital për shkak të mungesës së oksigjenit. Kryeministri...

Sfida me Jordaninë/ Mavraj titullar, Lenjani në balotazh

Sot Shqipëria do të luajë në “Elbasan Arena”, miqësoren me Jordaninë. Formacioni pritet të jetë 4-2-3-1. Strakosha duket i pazëvendësueshëm mes dy shtyllave. Më...

Thaçi shkon në Jordani, viziton Mbretërinë Hashemite

Jordania është destinacioni i radhës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II bin Al-Hussein i ka bërë...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...