E hënë, 25 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Jordani: 6 persona në spital vdesin si pasojë e mungesës së oksigjenit

Ministri i shëndetësisë i Jordanisë, Nathir Obeidat ka dhënë dorëheqjen, pasi gjashtë persona ndërruan jetë në një spital për shkak të mungesës së oksigjenit.

Kryeministri Bisher al-Khasawneh, i ka kërkuar Obeidat-të jepte dorëheqje pas incidentit të rëndë, shkruan BBC.

Mësohet po ashtu, se mungesa e oksigjenit, e cila zgjati për rreth një orë, thuhet se ndikoi gjithashtu në njësitë e kujdesit intensiv dhe te gratë shtatzëne në spital.  Ndërkohë, që sipas ministrit shkaqet e mungesës së oksigjenit ende nuk janë të qarta.

“Nuk është ende e qartë pse kishte një mungesë oksigjeni dhe një hetim është duke u zhvilluar, “-ka thënë Obeidat.

Vdekjet ndodhën në një strukturë të re qeveritare në qytetin e Salt, rreth 14 milje (23 km) në perëndim të kryeqytetit, Aman.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...