E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Jakup Krasniqi

Haga cakton seancën e rradhës për ish-krerët e UÇK-së

Gjykata Speciale e Hagës ka caktuar datën për seancën e radhës të ish-krerëve të UÇK-së. Seanca do të mbahet në orën 11:00 në datën...

Jakup Krasniqi thirri Pashko Vasën në sallën e Hagës

Nga: Aleksandër ÇIPA Jakup Krasniqi me përgjigjen apologjike para Gjykatës Speciale në Hagë, e ka rikthyer vetveten tek pikat më të larta të ndikimit dhe...

Na quani ‘ndërrmarje kriminale’, Krasniqi: Asnjë akuzë ndaj meje nuk qëndron

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka hedhur poshtë çdo akuzë të paraqitur në tribunalin e Hagës. Ai kritikoi ashpër cilësimin nga ana e ‘Speciales’ për anëtarët...

Krasniqi: Fyese t’i ndani shqiptarët në katolikë e myslimanë

Pak çaste më parë ka nisur seanca e parë gjyqësore në Hagë, ndaj ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi. Ai është arrestuar...

Krasniqi do të paraqitet para Dhomave të Specializuara më 9 nëntor

Dhomat e Specializuara në Hagë njoftojnë se ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi do të bëjë paraqitjen e parë para gjyqit më 9...

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi niset drejt Hagës

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi është arrestuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar është nisur tashmë për në Hagë. Lajmin e ka bërë...

Policia i rrethoi shtëpinë /Krasniqi sot do të transferohet në Hagë

Prokuroria Speciale po zhvillohen disa operacione në Prishtinë, me mbështetjen e Policisë së Kosovës dhe Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në...

EULEX zbarkon në shtëpinë e ish-kryeparlamentarit të Kosovës

Efektivët e EULEX-it kanë rrethuar shtëpinë e ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi. Sipas mediave të Kosovës, nuk dihen ende arsyet e zbarkimit të njësive...

Ç’ka fshihet prapa kërkesës greke, për ndryshimin e teksteve në librat e gjeografisë dhe të historisë shqiptare

Nga: Jakup Krasniqi Siç informuan mediat në gjuhën shqipe, eurodeputeti grek i “Demokracisë së Re”, Manolis Kefalogiannis, ka ngritur në Komisionin Europian çështjen e ndryshimit...

Jakup Krasniqi infektohet me virus, ja ç’po ndodh me të

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate e ish-kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Aktualisht ai po trajtohet në banesën e...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...