E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

hyn

Hyn në kopshtin e një shtëpie dhe hap zjarr/ Ndërrojnë jetë 4 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforninë qendrore, ku një person i armatosur ka hyrë në kopshtin e një shtëpie ku po organizohej...

Dokumenti/ Rama dhe socialistët kundër, dekreti i Metës hyn zyrtarisht në fuqi

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar një ditë më parë dekretin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 është...

“Për ne përgjegjës Basha e Kryemadhi”, Palmer: Kush prek zgjedhjet nuk hyn në SHBA

Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit në SHBA në një intervistë përmes postës elektronike thotë për gazetarin e Top-Channel, Muhamed Veliu se qëndrimet e...

Aguero hyn në histori, City shpërfytyron Chelsean dhe ‘kërcënon’ Liverpoolin (Video)

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka...

Kurz: Serbia hyn në BE vetëm nëse Beogradi dhe Prishtina gjejnë një zgjidhje

Kancelari austriak Sebastian Kurz tha të hënën se Serbia nuk do të mund të hyjë në Bashkim Evropian pa gjetur një zgjidhje me Kosovën...

Hyn në fuqi rregullorja e re: Si do të kompensoheni nëse bëni aksident

Nëse bëni aksident me pasojë dëme ne shëndet, atëhere dëmshpërblimi që do të mund të merrni nga kompanitë e sigurimit tashmë do të jetë...

(VIDEO) Kujt po i shërben sherri politik?!

Më 29 Qershor, Brukseli pritet të shprehet mbi negociatat e pranimit të Shqipërisë në Union, ndërkohë situata politike në vend mbetet e tensionuar.   Në...

Çështja e emrit/Maqedonia hyn në finalen e bisedimeve me Greqinë

Diplomatët e akredituar në Shkup e kanë çmuar lartë klimën pozitive që po krijon qeveria maqedonase sa i përket zgjidhjes së kontestit të emrit...

Ramës i hyn frika në palcë, anulon vizitën në Shkodër

Edi Rama tregon edhe një herë tjetër se po ndjen frikë nga revoltat e protestuesve opozitarë në mbarë Shqipërinë. Shefi i ekzekutivit kishte paralajmëruar...

Tmerr në Gjermani/ Furgoni hyn mes turmës, vret 3 persona (VIDEO)

Tre persona kanë mbetur të vdekur nga një furgon në qytetin e Münster  të Gjermanisë Perëndimore. Automjeti hyri mes turmës duke shkaktuar tragjedinë duke...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...