E martë, 14 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Dokumenti/ Rama dhe socialistët kundër, dekreti i Metës hyn zyrtarisht në fuqi

Më të lexuarat

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar një ditë më parë dekretin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar sot në Fletoren Zyrtare.

Pavarësisht vendimit të Metës, Partia Socialiste dhe kryeministri Edi Rama janë shprehur të vendosur për të hyrë në zgjedhje më 30 qershor. Mazhoranca e ka konsideruar si antikushtetues dhe të pazbatueshëm vendimin e presidentit, ndërsa ka paralajmëruar edhe nisjen e procedurës për shkarkimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...