Kryesore

Dokumenti/ Rama dhe socialistët kundër, dekreti i Metës hyn zyrtarisht në fuqi


               Publikuar në : 18:34 - 11/06/19 Enno

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar një ditë më parë dekretin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar sot në Fletoren Zyrtare.

Pavarësisht vendimit të Metës, Partia Socialiste dhe kryeministri Edi Rama janë shprehur të vendosur për të hyrë në zgjedhje më 30 qershor. Mazhoranca e ka konsideruar si antikushtetues dhe të pazbatueshëm vendimin e presidentit, ndërsa ka paralajmëruar edhe nisjen e procedurës për shkarkimin e tij.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT