E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Metës

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

“Basha duhet mbështetur”/ Manjani: Mendimi që m’u provokua pas kafes së Metës me Ruçin

Duke iu referuar situatës së krijuar politike, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shprehet se kreu demokrat, Lulizm Basha duhet mbështetur, pasi, sipas tij, vendi...

Rama reagon sërish pas kërkesës së Metës: Pres edhe një çmenduri tjetër

Presidenti Ilir Meta i dërgoi ftesë kryeministrit Rama për të zhvilluar një takim në Presidencë ditën e enjte për zgjidhjen e krizës politike. Rama...

“S’ka shanse të ndodhë”, Rama i përgjigjet sërish Metës

Vijojnë përplasjet mes Presidencës dhe Kryeministrisë. Rama ka komentuar sot gjatë një takimi me banorët e njësisë nr.2 në Tiranë vendimin e Metës, i...

Voltana Ademi e vendosur të zbatojë dekretin e Metës, bën lëvizjen e radhës

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi pasi dërgoi në KQZ letrën ku shprehej se do të zbatonte dekretin e presidentit Meta për anulimin...

Kthimi i ‘97/ Ramës thirrje Metës: Ja si ta qetësosh situatën në vend

Kryeministri Rama ka vazhduar edhe ditën e sotme fushatën elektorale të zgjedhjeve të 30 qershorit, ku pasditen e sotme është ndalur në Patos. Ai...

Bashkitë e djathta zbatojnë dekretin e Metës

Debati për zhvillimin apo jo të zgjedhjeve vendore më datë 30 qershor vazhdon të jetë çështja kryesore në vend. Dekreti i presidentit Meta për...

Rama i përgjigjet Metës: Katër aventurierët do digjen në sytë e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar takimet elektorale dhe pasditen e sotme është ndalur në Përrenjas, ku i është përgjigjur edhe reagimit të Presidencës. Me...

“I gatshëm për bisedime”, aleati i Ramës i shkon në zyrë Metës: Jam i lirë të shpreh…

Presidenti Ilir Meta pasi anuloi datën e zgjedhjeve, të cilat ishin përcaktuar të mbaheshin më 30 qershor ka njoftuar se do të zhvillojë takime...

Akti i fundit i Metës? Rama nga Divjaka: E kuptuam ku fle lepuri

Kryeministri Edi Rama pavarësisht se presidenti Ilir Meta ka anuluar datën e zgjedhjeve që ishte përcaktuar me 30 qershor ka vazhduar fushatën elektorale. Ditën...

Të fundit

“Gylsereni” zbulon datën e martesës me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...