Kryesore

Rama reagon sërish pas kërkesës së Metës: Pres edhe një çmenduri tjetër


               Publikuar në : 22:26 - 26/06/19 Enno

Presidenti Ilir Meta i dërgoi ftesë kryeministrit Rama për të zhvilluar një takim në Presidencë ditën e enjte për zgjidhjen e krizës politike. Rama e refuzoi kërkesën përmes një postimi në Twitter, duke thënë se tani është i zënë, pasi ka përpara zgjedhjet e 30 qershorit.

Por kryeministri nuk e ka lënë me kaq dhe ka bërë edhe një reagim të sytë. Rama shkruan se “Loja e letrave të Metës nuk ka mbaruar me antidekretin se pas asaj çmendurie pres edhe një tjetër”.

Edi Rama: E meqë ra llafi tek loja e letrave të Ilir Metës, ju kam thënë pas antidekretit se pas asaj çmendurie pres edhe nje tjetër😁Se ç’kam një ndjesi që do ta bëjë, po për këtë do flasim nga e hëna e më tej se tani kemi vetëm një punë: Zgjedhjet në 30 qershor😉🇦🇱#KrenarpërPS.

Nga ana tjetër Basha ka konfirmuar takimin me Metën ditën e nesërme në orën 09:00 të mëngjesit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT