E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

kunder

‘U korruptua qëllimi i ligjit’: ONM kundër KPK për shkarkimin e Genci Qanës

Prokurori i Tiranës, Genci Qana u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në 31 mars 2021, pas një seance dëgjimore në të cilën...

Emrat/ Ja kush janë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Metës

Kuvendi vendosi ditën e sotme për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nga 114 deputetët e pranishëm në sallë, 104 votuan pro, 7...

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

Administrata e Presidentit Joe Biden ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive...

Bjellorusi: Gratë kundër Lukashenkos

Gratë i japin forcë lëvizjes opozitare në Bjellorusi: ato sfidojnë pushtetin shtetëror dhe dhunën policore. Çdo javë gratë dalin në rrugë kundër diktaturës së...

Liga arabe del kundër hapjes së ambasadave të Kosovës dhe Serbisë në Jerusalem

Ahmed Aboul Gheit, sekretari i Përgjithshëm i Ligës Arabe, e ka cilësuar të padrejtë vendimin që Serbia dhe Kosova të hapin ambasadat e tyre...

PDK del kundër marrëveshjes: Kosova humbi shansin për njohje të ndërsjelltë me Serbinë

Partia e dytë më e madhe opozitare në Kosovë, PDK, ka dalë kundër marrëveshjes Kosovë- Serbi në SHBA. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, PDK...

650 milion € eurobond/ Meta tregon 4 arsyet pse nuk jap pëlqimin për ligjin e qeverisë

Presidenti Ilir Meta është shprehur kundër ligjit të Eurobondit. Zyra e shtypit të Presidentit i ka kthyer sot përgjigje Kuvendit, i cili kishte kërkuar pëlqimin...

Ndryshimet në Kodin Penal, deputeti rrëfen se është kundër

Deputeti Zef Shtjefni ka deklaruar votën e parë kundër ndryshimeve në Kodin Penal për dënime në rastin e thyerjes së karantinës apo transmetimin e...

Pse udhëheqësit e botës, po dështojnë në luftën kundër koronavirusit

Nga Gordon Brown “The Guardian” Nuk duhej të ishte kështu, por një nga javët më shkatërruese në historinë e mjekësisë dhe ekonomisë globale, ka përfunduar...

Virusi kundër propagandës

Nga Klodian Tomorri Për ata që bëjnë çudi me faktin se pse Shqipëria nuk ka asnjë rast koronavirusi të konfirmuar ka dhe një arsye shumë...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...