E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Fiorentina turpëron me rezultatin 0-3 Juventusin në Torino

Përfundon ndeshja e javës së 14 në Serinë A. Juventusi është turpëruar në shtëpi nga Fiornetina, pasi është mundur me rezultatin e thellë 0-3.

Miqtë, zhbllokuan shifrat me golin e Dushan Vlahoviç në minutën e 3, i cili “dogji” De Ligt dhe mposhti me një gjuajtje të zgjuar Sheznin, me një asist magjik të marrë nga Riberi.

Në minutën e 20, Juventusi mbeti me 10 lojtarë, pasi Kuadrado mori kartonin e kuq pas ndërhyrjes së VAR.

Në minutën e 76, bardhezinjtë pësuan golin e dytë, por në fakt ishte një autogol i realizuar nga Aleks Sandro, ndërsa 5 minuta më vonë, kampionët e Italisë e panë veten të kapitulluar, pasi Kaseres i dha goditjen përfundimtare ekipit të Pirlos, duke realizuar edhe golin e tretë.

Me këtë fitore, Fiorentina ngjitet në vendin e 14 me po kaq pike, ndërsa Juventusi mban vendin e 3 me 27 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...