E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

dekreti

Në fund e ‘vulosi’ vetë, Meta cakton 25 prillin për zhvillimin e zgjedhjeve

Presidenti Meta dekreton datën 25 prill 2021 për zhvillimin e zgjedhjeve. Kjo datë është vendosur dy ditë pasi ai zhvilloi një tur takimesh me...

Vendimi i Kushtetueses/ Reagon Albin Kurti: Beteja jonë vazhdon

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Kjo e fundit e shpalli të rregullt dekretin...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

Gjykata Kushtetuese pezullon dekretin e presidentit Hashim Thaçi

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pezulluar dekretin e presidentit Hashim Thaçi, për emërimin e Avdulla Hotit si kryeministër. Sipas vendimit, bëhet me dije se votimi...

Meta ktheu ligjin e pronave/Balla: Janë mbi 200 mijë familje që po e presin

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta, për të kthyer në Kuvend ligjin për pronat. Në një...

Italia e pafuqishme para koronavirusit, kryeministri firmos dekretin

Teksa numri i të prekurve e po kështu edhe viktimave rritet nga ora në orë nga koronavirusi, duke shkaktuar një bilanc tragjik, Italia e...

Dosja/ Kush është anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese, Meta publikon dekretin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar Besnik Muçin si anëtar të ri të Gjykatës Kushtetuese. Vakanca ishte krijuar për shkak të përfundimit të...

Meta dekreton anëtarin e parë të Kushtetueses

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dekretuar emërimin e prokurorit Besnik Muçi, gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese. Emri i tij është i pari i dekretuar...

“Do të veproja njësoj si Meta”, Bujar Nishani komenton raportin e Venecias

Ish-presidenti, Bujar Nishani, ka folur rreth krizës politike në vend, duke u ndalur tek rasti i presidentit Meta. I ftuar në “Aktualitet” në Fax News,...

A mund të shkarkohet a burgoset presidenti Meta? Ja ç’thotë ish-ministri i Drejtësisë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani u shpreh se presidenti i Republikës nuk mban përgjegjësi për aktet që nxjerr në ushtrimin e detyrës, ndërsa shtoi...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...