E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

Hagë

Gjyqi i pafilluar ndaj Hashimit dhe gjyqi i mbaruar ndaj Albinit

Nga: Mero Baze Hagë më 5 nëntor 2021 Ndërtesa e paraburgimit e Gjykatës Speciale për Kosovën, fshihet pas një spitali policor antinarkotikësh në periferi të Hagës,...

Më 19 Maj, Specialja zhvillon seancën e rradhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Javën e ardhshme, më 19 maj, në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e rradhës për gjykim ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Specialja refuzon kërkesën e ish-pjesëtarëve të UÇK për lirim të përkohshëm

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, për lirim të...

Me urdhër të Gjykatës së Posaçme arrestohet ish pjesëtari i UÇK, Pjetër Shala

Dhomat e Specializuara me seli në Hagë, njoftuan të martën për arrestimin e një ish pjesëtari të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nën akuzat për...

Haradinaj refuzon të paraqitet para Dhomave të Specializuara

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka refuzuar që të marrë pjesë në seancën para Dhomave të Specializuara,...

Ethet e detit shqiptaro-grek dhe 12 milje në mes

Nga: Skënder Minxhozi Nuk është e thënë që në Shqipëri të triumfojë qoftë edhe një herë të vetme sensi i përgjegjësisë dhe vetëpërmbajtja. As kur...

Pesë avokatë do mbrojnë ish-presidentin Hashim Thaçi në Hagë

Hashim Thaçi u arrestua nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 5 nëntor, dhe u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Haga” pa lidhje e Tiranës me Hagën e Holandës

Nga: Preç Zogaj Gjatë tureve që zhvillonte si intelektual i pavarur nëpër Shqipëri para se të hynte në politikë, Edi Rama citohej të kishte thënë në...

Hidhen poshtë propozimet e Thaçit, Gjykata Speciale vazhdon mandatin

Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese ka hedhur poshtë amandametet e propozuara nga ish-presidenti Hashim Thaçi për zgjatjen e mandatit të ashtuquajturës Gjykatë Speciale....

Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...