E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

Goran Bregović

“Histeri fashiste që e turpëron shqiptarinë”, Rama reagon për Bregoviç

Kryeministri Rama ka thyer heshtjen dhe ka folur lidhur me akuzat për këngëtarin Goran Bregoviç, i cili zhvilloi një koncert në Festën e Birrës....

Nga Tirana në Korçë për të prishur koncertin e Bregoviçit

Dje, gjatë performancës së këngëtarit boshnjak Goran Bregoviç në Festën e Birrës në Korçë është hedhur gaz lotsjellës. Bregoviç nuk e ka ndalur performancën...

“Serbët doni ju? Mbajini ku*vat!”/ Gaz lotsjellës në koncertin e Goran Bregoviç

Koncerti aq shumë i përfolur i Goran Bregoviç në Korçë, ku për shkak të pjesëmarrjes së tij pati një anulim në masë të këngëtarëve...

“Tregohu burrë një herë në jetë”, tenori i drejtohet me një letër Ramës

Tenori i famshëm shqiptar, Ramë Lahaj, i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama për ardhjen e Goran Bregovic në Shqipëri. Lahaj shkruan...

Bregoviç në Korçë/ Ky është i vetmi këngëtar nga Kosova që do ngjitet në skenë

Prania e këngëtarit Goran Bregoviç në festivalin e famshëm të birrës në Korçë, shkaktoi shumë pakënaqësi tek shqiptarët. Duke qenë se mendohet se Bregovic...

Bregoviç në Korçë/Zeka: Pas tij qëndrojnë biznese që financohen nga Beogradi

Gazetari i njohur Milaim Zeka është përfshirë në debatin e fortë që ka shpërthyer gjatë ditëve të fundit, sa i takon pjesëmarrjes së Goran...

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë zbulon kush e solli Bregoviçin në Shqipëri

Ftesa ndaj Goran Bregoviç në Festivalin e Birrës në Korçë, "trazoi ujërat" në trojet shqiptare. Gjatë ditëve të fundit ka patur reagime të shumta...

Anti-shqiptarë dhe ekstremistë, këngëtarët e huaj që janë shpallur “non-grata”

Goran Bregoviç dhe Notis Sfakianakis janë dy këngëtarët që janë shpallur "non-grata" nga artistët shqiptarë. Njëri në 2018 dhe tjetri në 2021, ku shqiptarët...

Sulmi ndaj Bregoviç nga mendësi primitiviste

Nga: Josif Papagjoni Shoh keto dite nje vershim llumi nese ia vlen a s'ia vlen te kendoje Goran Bregoviç ne Korçe?! Dhe llumi sjell llumin,...

Korçarët në protestë për pjesëmarrjen e Goran Bregovic

Qytetarët në Korçë kanë paralajmëruar protestë ditën e nesërme, kundër performancës së Goran Bregoviç në festën e birrës. Në një postim në Facebok, “Korça...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...