E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

futbolli shqiptar

Futboll/ Duka flet për revistën e UEFA-s, “Futbollisti i preferuar: Maradona”

Armand Duka ka shumë shpresa për të ardhmen e futbollit në Shqipëri. President i Federatës Shqiptare të Futbollit që nga viti 2002 dhe një...

Futbolli shqiptar/ Ja datat për superkupën dhe kampionatin e ri

Më poshtë janë datat e fillimit dhe përfundimit të të gjithë kompeticioneve: • Superkupa e Shqipërisë të zhvillohet më datën 28.08.2021. • Kampionati i Kategorisë “Superiore”...

Futboll/ Flamurtari në gjysmë-shtizë, Tërbuni i Pukës hedh poshtë vlonjatët

Është mbyllur në “Elbasan Arena” finalja e play-off-it për ekipin që do të luajë në kategorinë e parë midis Flamurtarit dhe Tërbunit të Pukës....

Presidenti Duka në një rrëfim ndryshe për perspektivat e futbollit shqiptar

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, dha një intervistë për emisionin “Armiku i popullit” me gazetarin Ardit Roshi në televizionin “Vizion +”, ku foli për...

Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtari gjakos arbitrin dhe arratiset

Janë rikthyer skenat e dhunës në futbollin shqiptar. Sfida e Kategorisë së Dytë, Sopoti-Mirdita është ndërprerë pak minuta nga fundi i pjesës së parë,...

Duka intervistë për median italiane: Me Rejën mund të përsërisim suksesin e De Biazit

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për median italiane “Tutto Mercato Web”, ku ka folur për kompeticionet evropiane dhe për futbollin...

Futbolli shqiptar në prag falimentimi, FSHF letër Këshillit të Ministrave

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë, ku kërkon nga qeveria shqiptare që të përfshijë në skemën e punësimit edhe të punësuarit...

Të fundit

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...