E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtari gjakos arbitrin dhe arratiset

Janë rikthyer skenat e dhunës në futbollin shqiptar. Sfida e Kategorisë së Dytë, Sopoti-Mirdita është ndërprerë pak minuta nga fundi i pjesës së parë, pasi një prej lojtarëve të Mirditës ka goditur me grushtë gjyqtarin kryesor të ndeshjes, Klajdi Qëndraj .

Klubi i Sopotit bën me dije se një lojtar i Mirditës ka protestuar për kartonin e kuq të marrë dhe më pas situata ka agravuar pasi ka goditur me grushta gjyqtarin, Klajdi Qëndraj duke e gjakosur dhe i thyer hundën.

Sfida është ndërprerë në minutën e 35-të, teksa rezultatin ishte 2-1 në favor të Sopotit, ndërsa është vendosur zyrtarisht që takimi të mos luhet.

Ndërkohë, mësohet se pas këtyre veprimeve, lojtari është futur në dhomat e zhveshjes, dhe nga dhomat e tualetit ka mundur të arratiset.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...