E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Futboll/ Flamurtari në gjysmë-shtizë, Tërbuni i Pukës hedh poshtë vlonjatët

Është mbyllur në “Elbasan Arena” finalja e play-off-it për ekipin që do të luajë në kategorinë e parë midis Flamurtarit dhe Tërbunit të Pukës. Tërbuni fiton me penallti dhe rrëzon në të dytën Flamurtarin e Vlorës që do t’i duhet të kapërdijë një turp të ri, një nivel të ri të ferrit, pasi kaloi sezonin e kaluar në të Parën dhe tani në të Dytën.

Nëse do të kishte tifozë në stadium, me siguri do të shihnim tifozë vlonjatë me lot në sy, por situata në Shqipëri nuk e dha mundësinë as të “qajnë të ngratin”.

Famurtari ndodhet shumë pranë falimentit pasi i’u bashkua Elbasanit në rrugën nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në të tretin, dhe me borxhe të shumta që dalin çdo ditë.

Sa për kronikë ndeshja u mbyll 0-0, plot 120 minuta. Me penallti fitoi Tërbuni, 4-5, të fundit e humbi Andi Ribaj, një nga ish goleadorët e Superiores./T.Kotorri

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...