E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

Forum

COVID-19/ Forumi Ekonomik Mbarë-Shqiptar i propozon qeverive disa masa

Në kuadër të përmirësimit të situatës së krijuar nga koronavirusi në rajon, Forumi Ekonomik Mbarë-Shqiptar i ka propozuar qeverisë së Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë...

Zbardhet arsyeja e vizitës së kryeministrit Rama në Itali

Prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali. Ai do të marrë pjesë në Forumin ndërqeveritar të bashkëpunimit rajonal mes vendeve të...

Manastirliu i bashkohet ‘nismës 17+1’: Shqipëria potencial për turizmin mjekësor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu ka marrë pjesë në forumin e katërt të ministrave të Shëndetësisë, të Evropës Qendrore e Lindore dhe Kinës. Forumi u...

Biznesi kërkon krijimin e ministrisë së Tregtisë në kabinetin e ri qeveritar

Komuniteti i biznesit i bëri thirrje klasës politike që me konfigurimin e qeverisë së re, të krijohet ministria e Tregtisë dhe Industrisë, kreu i...

Të fundit

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...
WhatsApp KONTAKTO TT