E martë, 7 Prill, 2020
21 C
Tirana

“Duket sikur është i dehur gjithë kohës”, Gjuzi pro shkarkimit të Metës

Lexo edhe ...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Koronavirusi po bën “kërdinë” në disa shtete, Trump “luftë” me OBSH

Në kohën kur koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin dhe po bën “kërdinë” në disa shtete, Presidenti amerikan Donald Trump duket...

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, i bëri thirrje popullit që në 2 mars të dalë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kundër asaj që e quan ‘grusht i shtetit’. Meta tha se më 2 mars do të firmosë dekretin e parë përballë popullit në bulevard, për të shpartalluar grushtin e shtetit. Lidhur me qëndrimin e Metës, deputeti Kujtim Gjuzi është shprehur se do të votojë pro shkarkimit të presidentit. I ftuar në emisionin “45 minuta”, Gjuzi tha se Meta po bën thirrjet për dy mars vetëm për të përçarë popullin shqiptar.

“Ai duket sikur është i dehur gjithë kohës, pasi është edhe nga një vend ku rakinë e bëjnë edhe shumë të mirë. Unë do të votoj pro shkarkimit të Ilir Metës.

Nëse ai nuk jep dorëheqjen, nëse ai e jep vetë, kjo gjë i jep mundësi që ai të drejtojë vetë atë parti që e ka krijuar vetë. Ky është edhe flori komplet, të japë njëherë llogari për thesarin e Krrabës.

Unë jam nga kundërshtarët e hershëm të Ramës. Po ai pavarësisht se është i gjatë dhe është marrë me sport, kur e shikon që s’ia del dot qëndron aty spektator, nuk vepron. Rama është inteligjent dhe ka lexuar. Ai tani thotë, me kë do merem unë tani”, tha Gjuzi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Koronavirusi po bën “kërdinë” në disa shtete, Trump “luftë” me OBSH

Në kohën kur koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin dhe po bën “kërdinë” në disa shtete, Presidenti amerikan Donald Trump duket...

Rama: Jeni super, ju dua shumë! Zoti i shqiptarëve është i madh

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi të publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook inkurajon qytetarët teksa shkruan se Shqipëria do ta fitojë luftën...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT