E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

fluturim

Riatdhesimet/ Balluku tregon linjat e reja nga do fluturohet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka sqaruar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, vijimin e procesit të riatdhesimeve për të gjithë qytetarët...

Ambasada e SHBA njoftim për qytetarët amerikanë: Nesër, fluturimi i fundit

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët amerikanë në Shqipëri se nesër, (e mërkurë 1 prill), mund të jetë fluturimi i fundit nga Tirana. Kësisoj,...

“Jam me Koronavirus”/Shakaja e 28-vjeçarit bën që avioni të bëjë ulje emergjente

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi bërtiti gjatë udhëtimit me avion se ishte infektuar nga koronavirusi. Shakaja e tij e cila sipas tij u...

Berisha ‘nxjerr të palarat’: Air Albania, fluturim shtesë i ‘Turkish Airlines’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me fluturimet e Air Albania. Berisha publikon në facebook një dokument të shkëputur nga të dhënat on line...

“Fluturim” fantastik, Strakosha fiton sfidën me Ronaldon (Video)

Strakosha ka bërë sërish heroi në përballjen me  Cristiano Ronaldon, pasi e ka ndalur sërish atë që të festojë golin e parë në Serie...

Ndryshimet që i ndodhin trupit të njeriut gjatë fluturimit me avion

Me afrimin e verës, udhëtimet me avion në vende të ndryshme të botës për disa persona bëhen më të shpeshta. Por e keni menduar ndonjëherë...

SHBA-të mund të ndalojnë laptopët gjatë fluturimeve

Rikthehet sërish debati i laptopëve në fluturime. Ministri i Sigurisë së Brendshme, John Kelly tha se janë të gatshëm për të ndaluar laptopët në...

Ja pse erdhi Guardia di Finanza në Shqipëri

Një delegacionin i Guardia di Finanza-s zbarkoi në Tiranë dhe zhvilloi një takim me Drejtorin e Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Në fokus...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...