E diel, 22 Maj, 2022
15.5 C
Tirana

Etiketa

fitime

Fitimet e gjigantëve të teknologjisë rriten derisa pandemia vazhdon

Gjigantët e teknologjisë raportuan fitime në rritje, pasi konsumatorët i azhurnuan pajisjet e tyre gjatë izolimit që shkaktoi pandemia e koronavirusit. Apple tha se fitimet...

Pandemia/ Vaksinat kundër koronavirusit prodhuan 9 miliarderë të rinj

Fitimet nga vaksinat kundër COVID-19, kanë ndihmuar që të paktën 9 persona të bëhen miliarderë, tha një grup fushate, duke bërë thirrje për t’i...

Opinionisti zbulon shumat marramendëse që marrin konkurentët e Për’puthen

Ish-opinionisti i Për'puthen, Meridian Ramçaj, ka treguar disa detaje lidhur me shumat e parave që marrin konkurentët e këtij emisioni. Ai tha gjithçka është një...

Ronaldo fiton më shumë nga “Instagrami” se nga kontrata e tij me Juventusin

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo nuk është i suksesshëm vetëm në fushë, por edhe në rrjetet e tij sociale. Portugezi e ka kthyer veten në...

Vipat që vazhdojnë fitojnë para, edhe pasi kanë ndërruar jetë

Janë figura të cilët kanë bërë histori dhe kujtimi e gjithë krijimtaria e tyre, do të vazhdojë të jetojë gjatë. Edhe pse kush më...

“Avengers: Endgame”, 2 miliardë dollarë fitime në kohë rekord

“Avengers: Endgame” është filmi që ka tejkaluar çdo pritshmëri lidhur me shitjen e biletave, teksa ka kaluar tashmë shifrën e fitimeve prej 2 miliardë...

Lojërat e fatit/ Manjani: Mbyllja e plotë lajm i rremë, ‘qeveria’ do ketë fitime

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se mbyllja e plotë e lojërave të fatit është një lajm i rremë. Me anë të një postimi në...

Kazinotë mbyllin 2017-ën me fitime kolosale

Viti 2017 ka qenë një i mbarë për pronarët e kazinove si asnjëherë në të kaluarën. Për herë të parë, në listën e 10 bizneseve...

Shifra rekord, bankat arrijnë super fitime për 6 muajt e parë të vitit

Fitimi i sistemit bankar arriti në 11.5 miliardë lekë në 6 muajt e parë të këtij viti, duke u dyfishuar në krahasim me të...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...