Futboll

Ronaldo fiton më shumë nga “Instagrami” se nga kontrata e tij me Juventusin


               Publikuar në : 21:54 - 18/10/19 user tir

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo nuk është i suksesshëm vetëm në fushë, por edhe në rrjetet e tij sociale.

Portugezi e ka kthyer veten në një markë, saqë ka arritur të tërheqë fitime të mëdha nga profilet e tij në rrjete sociale. Në fillim të kësaj jave, u zbulua se Ronaldo fiton rreth 42 milionë euro nga “Instagram”-i.

Duke iu referuar të dhënave të publikuara nga “Goal.com”, Ronaldo fiton më shumë nga rrjetet sociale, sesa nga paga e tij vjetore te Juventus.

Ylli portugez fiton me kontratë rreth 30 milionë euro, dhe kjo shumë është pothuajse 12 milionë më pak seç fiton në Instagram.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT