E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

Emanuel Egbo

U shkarkua nga Tirana, Egbo pritet të drejtojë kombëtaren shqiptare

Emanuel Egbo u shkarkua nga drejtimi i skuadrës së Tiranës, pasi bardheblutë u eliminuan nga Kupa e Shqipërisë kundër ekipit të Korabit. Një shkarkim që...

”Faleminderit por jo lamtumirë”/ Mesazhi i Egbosë pas shkarkimit nga Tirana

Emanuel Egbo nuk është më trajner i Tiranës, teksa drejtuesit e shkarkuan dje pas disfatës së skuadrës në Kupë nga skuadra e Kategorisë së...

U shkarkua nga Tirana, Egbo shpërthen ndaj klubit bardheblu

Eliminimi i Tiranës ndaj Korabit në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë, i kushtoi shtrenjtë trajnerit Emanuel Egbo, i cili pas ndeshjes u...

Tirana shkarkon Egbonë pas eliminimit në Kupë

Tashmë është zyrtare, Emanuel Egbo nuk do të jetë më trajneri i skuadrës së Tiranës. Afrikani i cili shpalli kampion vitin e shkuar kryeqytetasit, u...

Tirana shpallet kampione, fiton titullin e 25-të pas 11 vitesh

Tirana është zyrtarisht kampione e Kategorisë Superiore për sezonin 2019-2020. Titulli i 25-të në histori për bardheblutë e drejtuar nga Emanuel Egbo, të cilët...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...