E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Tirana shpallet kampione, fiton titullin e 25-të pas 11 vitesh

Tirana është zyrtarisht kampione e Kategorisë Superiore për sezonin 2019-2020. Titulli i 25-të në histori për bardheblutë e drejtuar nga Emanuel Egbo, të cilët kanë marrë një “dhuratë” nga Vllaznia, 2 javë nga fundi i kampionatit, duke siguruar matematikisht trofeun që kishin 11 vite që e prisnin.

45 minuta e para u mbyllën në barazim 0-0, me shkodranët më këmbëngulës. Një gol i shënuar në minutën e 87 nga Vllaznia, vulosi këtë kampionat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...