E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Moti për sot, i kthjellët dhe me diell

Moti i kthjellët do të dominojë në pjesën më të madhe të vendit tonë, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonat bregdetare.

Por vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore, kryesisht në orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë, duke luhatur vlerat nga 12°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det, me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 4-5 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë, duke shtuar se...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...