E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Këshilli Politik mblidhet për ndryshimet kushtetuese/ Rama në tryezë me Bardhin, Basha në Kosovë

Forcat kryesore politike pritet të takohen sërish paraditen e sotme në orën 11:00, për reformën zgjedhore, edhe pse kanë kaluar 45 ditë që nga dita e arritjes së një marrëveshje.

Në tryezën e Këshillit Politik, do të marrë pjesë edhe vetë kryeministri Edi Rama, sikurse ka bërë me dije vetë PS.

Kujtojmë këtu se ishte Damian Gjiknuri ai i cili kërkoi nga opozita mbledhjen e Këshillit për të folur mbi ndryshimet kushtetuese.

Po kështu në tryezë do të shtohet edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi. Si përfaqësuese e opozitës parlamentare do të jetë e pranishme edhe Rudina Hajdari. Këtë herë do i shtohet edhe Myslim Murrizi, kreu i grupit demokrat parlamentar, i cili ka qenë një zë mjaft kritik sa i takon listave të hapura dhe ndryshimeve kushtetuese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...