E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Temperaturat

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Moti për sot/ Dita nis me diell por e freskët

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm. Por nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara. Sipas...

COP26: Drafti i ri i marrëveshjes për klimën, nxit thirrjen për veprim urgjent

Një projekt-marrëveshje e re në samitin e klimës COP26 në Glasgow, ka rritur thirrjet ndaj qeverive për të trajtuar urgjentisht ndryshimin e klimës. Ai...

Moti plot surpriza, diell dhe temperatura deri në 23 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të...

Reshje dhe ulje temperaturash. Merrni çadrat me vete për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm, por priten dhe intervale të shkurtra kohore me...

Reshje të dendura dhe ulje të temperaturave në të gjithë vendin

Mot me vranësira dhe reshje shiu do të mbizotërojë në vendin tonë, kryesisht në zonat veriore, ndërkohë që temperaturat pas mesditës do të shënojnë...

Mos harroni të merrni çadrën me vete, rikthehen reshjet e shiut

Çadra nuk duhet t’ju mungojë sot, pasi në vend rikthehen reshjet e shiut. Deri pasdite parashikohet që vendi ynë të jetë më alternime kthjellimesh...

Temperaturat në rritje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, temperaturat në rritje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët në pjesën e parë të ditës. Duke nisur...

Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...