E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

kampione

Teuta mposht Tiranën, fiton Kupën e Shqipërisë

Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët mposhtën në finale Tiranën me rezultatin 2-0. Rustem Hoxha kaloi bregdetarët në avantazh, ndërsa Tirana mori shpejt...

Futbolli në Kosovë, ja cila skuadër shpallet kampione

Skuadra e Dritës është shpallur kampione e Kosovës në futboll. Zyrtarizimi erdhi pasi kryendeshja e kësaj jave, ajo mes Gjilanit dhe Ballkanit u mbyll në...

Tirana shpallet kampione, fiton titullin e 25-të pas 11 vitesh

Tirana është zyrtarisht kampione e Kategorisë Superiore për sezonin 2019-2020. Titulli i 25-të në histori për bardheblutë e drejtuar nga Emanuel Egbo, të cilët...

Atletja e muajit në Evropë shpallet kampionia e njohur shqiptare

Atletja e muajit në Evropë është shpallur kampionia e njohur shqiptare Luiza Gega. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja Xhaçka, e cila ka...

Zvicër/ 14-vjeçarja shqiptare shpallet kampione në matematikë

Një vajzë 14-vjeçare shqiptare është shpallur kampione e Matematikës, në Zvicër. Lajmin e bën me dije Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, përmes një...

Video/ Kampiones i hiqet emri nga lista nga “paragjykimet”…

Denoncimi i radhës në emisionin “Stop” vjen për Federatën Shqiptare të Peshëngritjes. Shqiponja Brahja, një sportiste elitare dhe 15 vjet kampione Kupe, tregon se...

Spanja shpallet kampione bote në basketboll

Së fundmi Spanja është shpallur kampione bote në basketboll. Skuadra iberike ka mposhtur me rezultatin 95-75, Argjentinën në finale, duke fituar kështu trofeun e dytë...

Shqiptarët janë “kampionë” në rajon për një veprim aspak të këndshëm

Gjysma e shqiptarëve që përfundojnë në spitalet apo qendrat shëndetësore të vendit paguajnë ryshfet për të marrë shërbimin shëndetësor. Përfundimi ka ardhur nga barometri...

Mundi kampionen ruse, Majlinda Kelmendi, e para e Evropës

Xhudistja Majlinda Kelmendi ia doli që të merrte medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Lojërave Evropiane “Minsk 2019-të”. Kelmendi arriti të mposhtte me sukses...

Një tjetër “tradhtare”, shqiptarja nga Korça medalje ari për Greqinë

Një 16-vjeçare nga Korça ka fituar medaljen e artë në Argjentinë pasi u shpall kampione bote në hedhje shtize. Elina Tzengko (Xhengo) e cila prej...

Të fundit

Rama injoron Brukselin, Kuvendi mblidhet për Kodin Zgjedhor

Me gjithë paralajmërimet nga BE për të pritur vendimin e Komisionit të Venecias, kryeministri Edi Rama ka dërguar në Kuvend ndryshimet për Kodin Zgjedhor. Kodi...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për PS, interesi i mafias është mbi Shqipërinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas refuzimit që kryeministri Edi Rama, i bëri thirrjes së Komisionerit të BE, Oliver Varhelyi,...

Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 644 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Rinas: Nuk deklaroi mijëra paund, procedohet 35-vjeçarja angleze

Një person u vu në pranga dhe një tjetër u procedua penalisht nga shërbimet e policisë Kufitare në Rinas. 22-vjeçari R.A, banues në Elbasan, u...