E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Atletja e muajit në Evropë shpallet kampionia e njohur shqiptare

Atletja e muajit në Evropë është shpallur kampionia e njohur shqiptare Luiza Gega.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja Xhaçka, e cila ka falenderuar Gegën që është edhe Nëntetare në Policinë Ushtarake.

“Nëntetarja e Policisë Ushtarake Luiza Gega nderoi kombin dhe Forcat e Armatosura duke u shpallur atletja e muajit në Evropë, pasi theu rekordin kombëtar në 3000m në Karlsruhe.

Kjo arritje uroj të jetë ogur i mirë, për Lojërat Olimpike 2020 dhe Kampionatin Evropian Paris 2020”, shprehet Xhaçka.

Kujtojmë se Luiza Gega ka thyer mjaft rekorde dhe ka marrë shumë medalje ndërkombëtare.

Luiza Gega, atletja evropiane e muajit!

Nëntetarja e Policisë Ushtarake Luiza Gega nderoi kombin 🇦🇱 dhe Forcat e Armatosura duke u shpallur atletja e muajit në Evropë, pasi theu rekordin kombëtar në 3000m në Karlsruhe.🏃‍♀️Kjo arritje uroj të jetë ogur i mirë, për Lojërat Olimpike 2020 dhe Kampionatin Evropian Paris 2020.🥇

Publiée par Olta Xhacka sur Samedi 15 février 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nuk u plotësuan kërkesat!/Përgjysmohen urbanët në Tiranë

Nga sot do të ketë një përgjysmim të urbanëve në Tiranë. Vendimi është përcjellë nga përfaqësuesit e Unionit të Transportit Publik, për shkak të...

Viti i ri akademik nis me tensione, studentët përplasen me policinë në Tiranë

Studentët u rikthyen sot në auditore, por me disa kushte të cilat janë bërë publike pak ditë më parë nga rektori i Universitetit të...

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...