E hënë, 1 Mars, 2021
7 C
Tirana

U shkarkua nga Tirana, Egbo shpërthen ndaj klubit bardheblu

Eliminimi i Tiranës ndaj Korabit në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë, i kushtoi shtrenjtë trajnerit Emanuel Egbo, i cili pas ndeshjes u shkarkua nga drejtimi i skuadrës.

Pas shkarkimit Egbo ka reaguar për herë të parë, teksa për “Top Channel” është shprehur shkurt se nuk është i mërzitur nga ky vendim i klubit.

“Kishte kohë që prisnin të më hiqnin. Megjithatë nuk jam aspak i mërzitur për faktin se për një kohë të gjatë po prisnin që unë të humbisja një ndeshje dhe të më largonin.”, tha ai.

Egbo i riktheu titullin kampion klubit bardheblu, teksa sezonin e kaluar e mori skuadrën në një periudhë shumë të vështirë, teksa që në fillim mori një seri të gjatë rezultatesh pozitive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...

Shkencëtarët zbulojnë 140.000 lloje virusesh në zorrën e njeriut

Pandemia e koronavirusit e ka fiksuar si asnjëherë më parë botën pas viruseve. Por prova të reja zbulojnë se njerëzit as që e vënë...