E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

eksploziv

“Eksplozivi u vendos në krahun e pasagjerit sepse…”, Artan Hoxha zbardh skemën e atentatit të djeshëm

Artan Hoxha ka zbardhur disa detaje të reja në lidhje me atentatin që tronditi pasditen e djeshme kryeqytetin dhe ku mbeti i plagosur rëndë...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

Eksploziv në Vlorë, lënda plasëse merret nga forcat xheniere

Gjatë natës, në lagjen “28 Nëntori” në Vlorë, uniformat blu kanë konstatuar në trotuarin e rrugës një pako të dyshimtë si lëndë plasëse. Grupi...

Shpërthim eksplozivi në biznesin në Lezhë, policia jep detajet

Një incident është shënuar mbrëmjen e djeshme në fshatin Gocaj të Lezhës. Raportohet se një eksploziv ka shpërthyer në derën e një dyqani. Sipas “Panorama”,...

Tronditet Durrësi, shpërthim eksplozivi në një lokal

Qyteti bregdetar i Durrësit është tronditur nga një shpërthim eksplozivi. Nga të dhënat paraprake, ende jo zyrtare, mësohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal. Fatmirësisht,...

“Tritol në makinë prokurorit”, reagon presidenti Meta: Mos guxoni

Shpërthimi me tritol i makinës së prokurorit të Vlorës Albert Kuliçi ka sjellë reagimin e aktorëve të ndryshëm politik. Ndër ta, ka reaguar edhe...

‘Shpërthime me eksploziv’ Sot dy ndërtesa të tjera në listën e FA-së

Dje, forcat xheniere shembën me shpërthim të kontrolluar ndërtesën e parë shumëkatëshe të futur në ‘listën e zezë’ në Durrës. Ndërtesa ishte një hotel...

Pakoja e dyshimtë tek Astiri, kryhet shpërthimi i kontrolluar nga ekspertët

Pakoja e dyshimtë që shkaktoi panik në zonën e Astirit në kryeqytet është shpërthyer në mënyrë të kontrolluar nga ekspertët e repartit antieksploziv të...

Çaktivizohet pakoja me eksploziv pranë zyrës ligjore në Vlorë

Forcat xhenerike kanë çaktivizuar pakon me eksploziv e cila u gjet në derën e një zyre ligjore ditën e sotme në Vlorë. Mësohet se...

Policia rrethon Gjykatën e Vlorës, dyshohet për eksploziv

Policia ka rrethuar Gjykatën e Vlorës, pasi dyshohet se pranë saj është vendosur lëndë plasëse me telekomandë. Konkretisht, një pako është gjetur pranë një...

Të fundit

Bilanci/ Më shumë të shëruar se sa të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar më shumë të shëruar se sa të infektuar me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informoi se 230...

Shtimi i 1 mijë mësuesve, Vokshi: Mund të përdoret nga PS për punësime elektorale

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me vendimin e Këshillit të Ministrave për të shtuar 1 mijë mësues në kuadër të zhvillimit të sezonit...

Tronditet Turqia me lëkundje tërmeti, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë ka tronditur pak më parë Turqinë. Ai ka qenë me magnitudë 4.3 ballë të shkallës rihter. Epiqendra ka qenë në Detin...

Covid-19: Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 162 raste të reja me koronavirus. Me rastet e sotme numri i të infektuarve...

Kosovë/ Ulet bilanci i shifrave, 2 të vdekur dhe 43 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 589 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...