E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Eksperte

Ekspertët: Pa angazhimin e publikut, nuk mposhtet koronavirusi

Koronavirusi ka ndalur jetët tona, qytete të tëra janë vendosur nën shtetrrethim dhe ekonomia globale është gjunjëzuar. Po emërtohet, jo më kot, si kriza më...

Po Koreja e Veriut, a është prekur nga koronavirusi? Ekspertët mezi e besojnë

Koreja e Veriut ka konfirmuar se nuk ka asnjë rast me koronavirus në vend. Mirëpo ekspertët mezi e besojnë këtë informacion zyrtar. Koreja e Veriut kufizohet...

Ekspertët ngrenë alarmin: Boll i përdorët këto ilaçe kundër koronavirusit

Ekspertët francezë kanë ngritur alarmin lidhur me disa ilaçe që janë përdorur gjerësisht për të luftuar simptomat e shkaktuara nga koronavirusi. Bëhet fjalë për ilaçe...

Ekspertët: Të gjobiten këmbësorët

Përveç drejtuesve të automjeteve, këmbësorët vijojnë të mbeten burim aksidenti në vendin tonë. Shumica e qytetarëve nuk kalojnë tek vijat e bardha, por e...

A ka të dyshuar me koronavirus në Shqipëri/ Përgjigjet ekspertja e ISHP-së

Drejtuesja e Departamentit të Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik Silva Bino, përgjatë një deklarate mediatike ka theksuar se aktualisht nuk ka asnjë të...

Reforma Zgjedhore/ Zbardhen emrat e ekspertëve të opozitës

Së fundmi janë zbardhur emrat e 4 ekspertëve të opozitës të cilët do të jenë pjesë e Këshillit Politik për hartimin e Reformës Zgjedhore. Muharrem...

A është virusi i ri ngjitës/ Reagojnë ekspertët kinezë

Ekspertët kinezë të shëndetësisë kanë konfirmuar se virusi i ri ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe rreth 136 raste të reja të personave...

Mendimet e ekspertëve ndërkombëtarë mbi paketën anti-shpifje

Kundërshtimet e fuqishme të gazetarëve shqiptarë dhe organizatave të shumta ndërkombëtare që mbrojnë lirinë e fjalës, nuk e ndaluan paketën e ligjeve anti-shpifje të...

Tërmeti/ Kreu i ekspertëve izraelitë: Inspektuam 35 godina në Durrës

Kolonel Golan Vach, drejtues i njësisë së kërkimit dhe shpëtimit i Ushtrisë Izraelite, tha për “News 24” se vetëm ditën e djeshme kanë inspektuar...

“Njerëzit u strehuan, filloni ekspertizën”, apeli i ekspertes ndaj Ramës

Pas dramës së 26 nëntorit, kryeministri Rama ka pritur sot në një takim eksperten Luljeta Bozo, e cila është kthyer në një personazh mjaft...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...