E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

EKSOD

Ndërhyrja e NATO në Kosovë/ Meta zbulon detaje nga 1999, festa që iu pre në mes

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar eksodin masiv të shqiptarëve nga Kosova 20 vite më parë duke përcjellë detaje nga përjetimi që ka pasur në...

Voltana Ademi udhëheq protestën: Më 1 korrik në burg politik ose në eksod

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi gjatë protestës marshim që është organizuar nga PD për të bllokuar mitingun e Ramës është shprehur se jemi në...

Eksod masiv në Siri, shpërngulen mbi 10 mijë persona (Video)

Mijëra njerëz raportohen se janë larguar nga enklava e Ghoutas Lindore këtë të enjten. Kjo shpërngulje masive mendohet të jetë një eksod masiv i...

Të fundit

Arrestimi i Ramës/ Bylykbashi: Kryeministri të sqarojë të vërtetën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook pasi kryeministri Edi Rama rrëfeu për mediat italiane se...

Përgjysmohen pagat e deputetëve/Ruçi u dërgon letër krerëve të institucioneve

Ditën e sotme u zhvillua një mbledhje e posaçme e Byrosë së Kuvendit të Shqipërisë, ku u vendos që paga e deputetëve të përgjysmohej...

S’ka më vende në spitale, Spanja liron 11 hotele për të infektuarit

Në luftën ndaj koronavirusit, mësohet se Spanja ka liruar 11 hotele për të infektuarit. Këtë e ka konfirmuar Qeveria në një deklaratë, e cila...

S’ka më shtrëngime drastike, zbardhet vendimi më i fundit i Ramës

Teksa Shqipëria ndodhet në izolim total, e ku blerjet bëhen vetëm nga një anëtar i familjes dhe me orare, një lajm i mirë vjen...

“SHBA qëndron krahë Shqipërisë”, mesazhi i Ambasadës Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa ka kërkuar maturi dhe vetëndërgjegjësim nga ana e qytetarëve lidhur me pandeminë, po kështu jep mesazhe të forta për...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT