E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

”Eksod” te Gjermania/ Pas tërheqjes së Kros, edhe 3 lojtarë drejt largimit

Kombëtarja e Gjermanisë u eleminua nga Anglia në fazën e 1/8-ave në ”Euro 2020”, por ajo çka po vuan më shumë skuadra 4 herë kampione e botës, është largimi i lojtarëve kyç të saj.

Pak ditë më parë, mesfushori Toni Kros bëri një deklaratë befasuese, ku tha se do të tërhiqej përfundimisht nga kombëtarja, edhe pse mosha e tij (31 vjeç), e lejonte që të paktën të luante edhe vitin tjetër në Botërorin Katar 2022.

Por, nuk mbaron me kaq. Sipas gjermanes BILD, i larguari i rradhës mund të jetë mesfushori Ilkay Gundogan. Forma e tij nuk ka qenë e mirë dhe mund të ketë pas shanse që të luajë vitin e ardhshëm në Botëror.

Po ashtu, edhe të rikthyerit e ish-trajnerit Joachim Low, Thomas Muller dhe Mats Hummels, mund të mos jenë pjesë e skuadrës, tashmë që në krye të Gjermanisë, ka ardhur Hansi Flick.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...