E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

doza e dyte

Putin merr dozën e dytë të vaksinës anti-covid në fshehtësi të plotë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka marrë ditën e sotme dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit. Agjencia e lajmeve Reuters, shkruan se Putin e...

Vaksinat anti-covid: A është e sigurt të shtyhet doza e dytë?

Në rast se debati nëse do duhet të vonohet apo jo marrja e e dozës së dytë të vaksinës anti-Covid për të zgjeruar numrin...

Pse ka më shumë efekte anësore, pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës?

Dhimbje në vendin e injeksionit, lodhje dhe dhimbje koke:këto janë efektet anësore më të zakonshme të vaksinave anti-covid të kompanive Pfizer-BioNTech dhe Moderna mRNA,...

Mungesa e vaksinës: A mund të shtyhet doza e dytë?

Numri i njerëzve të vaksinuar po rritet ngadalë - ende nuk ka vaksinë të mjaftueshme. Ekspertët këshillojnë si të vaksinohen shumë njerëz sa më...

Të fundit

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...