E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Blerand Kadriaj

Vranë njëri-tjetrin me armë zjarri në Pejë, hetimet në disa pista

Peja u trondit mbrëmjen e djeshme nga vrasja e dyfishtë e dy zyrtarëve të PDK-së, Astrit Ademaj dhe Blerand Kadriaj. Referuar rastit tragjik në...

Vrasja e dy politikanëve shqiptarë, mjeku sjell detajet e rënda

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon ngjarjes së rëndë ndodhur dje në Pejë, ku ndodhi një vrasje e dyfishtë. Kandidati...

Si nisi sherri, çfarë dihet për vrasjen e dy politikanëve në Kosovë

Dy zyrtarë të PDK-së janë vrarë, teksa edhe një person është plagosur në një ngjarje të paprecedentë. Kandidati për kryetar të Pejës nga PDK,...

Tragjike/ Vriten dy politikanët e PDK-së në Kosovë

Një vrasje e dyfishtë, si dhe një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në një lokal në qytetin e Pejës. Burime zyrtare...

Të fundit

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...