E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Vrasja e dy politikanëve shqiptarë, mjeku sjell detajet e rënda

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon ngjarjes së rëndë ndodhur dje në Pejë, ku ndodhi një vrasje e dyfishtë. Kandidati për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati nga po kjo parti për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj, kanë mbetur të vrarë. Për vrasjen ka folur edhe mjeku kujdestar, Sadri Berisha, i cili ka pranuar viktimat në spitalin e kësaj komune.

Ai ka thënë se dy zyrtarët e PDK-së kanë ardhur pa shenja jete në spital, ndërsa personi i tretë ka qenë i plagosur në dorën e majtë.

“Rreth orës 20: 30 pa shenja jete janë sjell në spital, dhe një i tretë i plagosur që ju ka ndihmuar me i sjell deri këtu.

Plagët kanë qenë me armë zjarri, derisa personi i tretë ka qenë i plagosur në dorën e majtë, dhe me pas ka procedu tutje dhe është intervistuar nga prokurori.

Për momentin është duke u trajtuar në spitalin e Pejës dhe është jashtë rrezikut për jetën”, tha Sadri Berisha në emisionin “Politiko” në Kanalin 10.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...