E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

besimtare

Sondazhi: Sa besimtarë janë realisht besimtarët tiranas

Nga Eduard Zaloshnja Nga një sondazh rreth feve dhe ekstremizmit, që e zhvillova me intervista face-to-face në të gjithë territorin e Bashkisë Tiranë (me kuota...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, Zoti ju dhëntë begati

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar së fundmi besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Zoti ju dhëntë begati dhe ua pranoftë agjërimin e...

Rama uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

Përmes një fotoje të publikuar në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Gëzuar Fitër Bajramin. Paqja dhe...

“Ilaçi më i mirë për trupin është agjërimi”, Rama uron besimtarët myslimanë

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar një video në Facebook, përmes së cilës uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit. Kreu i Qeverisë e...

COVID-19/ Kremtimi i Pashkëve, mesha pa praninë e besimtarëve

Sot rreth orës 11:00 nisi kremtimi i Javës së Festës së Pashkëve. Mirëpo për shkak të situatës së krijuar në vend nga COVID-19, mesha është...

Basha: Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët për festën e Sulltan Nevruzit. Kreu i...

Krishtlindjet/ Meta: Urimet më të ngrohta për të gjithë besimtarët

Mbrëmë në Meshën e Katedrales së Shën Palit ka qenë i pranishëm edhe Presidenti Ilir Meta. Së fundmi ai ka reaguar përmes një postimi në...

Meta në Teqenë e Martaneshit, urimi për besimtarët

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka përshëndetur mëngjesin e sotëm shqiptarët duke iu uruar një javë të mbarë nga Vendi i Mirë i Teqesë...

Besimtarët përplasen me policinë izraelite për Kurban Bajram

Besimtarët myslimanë janë përplasur me forcat e policisë së Izraelit të dielën gjatë lutjeve në Jerusalem për shënimin e festës së Kurban Bajramit. Shërbimet...

Falja e Namazit të Bajramit; Bashkia ofron falas parkingun nëntokësor për besimtarët

Besimtarëve myslimanë që do të falin Namazin nesër, do t’iu ofrohet falas parkingu nëntokësor në Sheshin “Skënderbej”, nga ora 05:00-07:00.  Shërbimi lehtësues për besimatërt vjen...

Të fundit

Policia dhe RENEA aksion në Laç, arrestohet biznesmeni

Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit. Gjatë aksionit në fjalë kanë marrë pjesë edhe forcat RENEA,...

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit, Artan Hoxha zbardh faktet e rënda (VIDEO)

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha thotë se policia ka arrestuar 4 persona të dyshuar si autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon...

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...