E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Video/ Momenti kur Rudolf Nikollaj sulmon besimtarët në xhami

Publikohen pamje nga momenti kur 34-vjeçari Rudolf Nikollaj sulmon me thikë besimtarët në xhaminë ”Dine Hoxha” në kryeqytet.

Nikollaj shihet teksa vrapon dhe një e nga një qëllon me thikë besimtarët, por aa kanë vrapuar dhe fatmirësisht kanë shpëtuar pa lëndime të mëdha.

Ditën e sotme, Nikollaj është lënë në burg në akuzën për veprën penale “veprime për qëllime terroriste”, ku hetimet po kryehen nga anti-terrori.

Ndërkohë, familjarët e tij kanë deklaruar se Nikollaj është ka probleme të shëndetit mendor. Ai e ka justifikuar këtë në Gjykatë, ku u shpreh se është përndjekur për 1 vit, ndërsa theksoi se i njeh me fytyrë ata që e kanë përndjekur.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e 19 prillit, ku Nikollaj terrorizoi Tiranën, pasi hyri në xhami duke lënë të plagosur 5 besimtarë.

Video nga Report Tv

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....