E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Ballkanin

Ish-diplomati amerikan: Qeveritë e korruptuara po e çojnë Ballkanin drejt Moskës

Thomas Countryman, ish-diplomati amerikan i dalë në pension, ka shërbyer në Ambasadën e SHBA-së në Beograd gjatë viteve 1983-1985, si Ndihmës Sekretar i Përgjithshëm...

Fantazmat e së shkuarës dhe humnera ekonomike po mbajnë Ballkanin larg BE-së

Tërheqja afatshkurtër nga ana e Serbisë, e të gjithë diplomatëve të saj nga Maqedonia fqinje në fundin e muajit gusht, pas një lufte të...

Berzh: 1 miliardë euro çdo vit për Ballkanin, ja çfarë duhet të bëni

Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të përmirësojnë atë që njihet si ndërlidhje e fortë, pra linjat e transportit dhe forcimin e sistemeve ligjore në...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...