E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

ambasadorja amerikane

“Shqipëria ka nevojë për ju!”/ Yuri Kim: KLGj po vepron për të mbështetur gjyqtarët e Vettingut

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka apeluar ndaj gjyqtarëve, për aplikimet në Gjykatën Kushtetuse. KLGJ në një njoftim në faqen e saj, inkurajon gjyqtarët me...

“Jo presione ndaj SPAK”/ Yuri Kim jep sinjalet pas arrestimit të gjyqtares

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka folur lidhur me arrestimin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Kjo e fundit mori ryshfet për të ndryshuar masën e sigurisë,...

“Tym i bardhë” për “Zgjedhoren”, ambasadorja amerikane vihet sërish në lëvizje

Pas një jave përpjekjesh, ambasadorja amerikane ka arritur të bindë palët që të hedhin firmën finale dhe të mos zvarrisin më procesin. Në kohë...

Ambasadorja amerikane, e vendosur për konsensusin për Zgjedhoren. ‘Kokë më kokë’ me Metën

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pritet të mbajë paraditen e sotme një takim me Presidentin Ilir Meta. Takimi sipas burimeve, do të zhvillohet në orën 11:00...

Dështimi i reformës/ Yuri Kim e ashpër me politikën: Mbani fjalën para shqiptarëve

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka reaguar në lidhje me dështimin e negociatave për reformën zgjedhore në vend. Ajo ka nxitur palët që të lënë...

Yuri Kim: Faleminderit që po vini në plan të parë të ardhmen e Shqipërisë

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka përshëndetur rezultatet e mbledhjes së fundit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Diplomatja amerikane ka shprehur falenderimet ndaj anëtarëve të...

Reforma në Drejtësi/ Basha: Mesazhi i ambasadores amerikane ishte për Ramën

Reforma në Drejtësi u rikthye sërish në fokus nga kreu i PD-së Basha, duke folur për ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Basha tha mbrëmjen e...

“Jemi ngopur me liderë hiena e hajdutë”/ Befason deputeti, i bën ftesën e papritur Yuri Kim

Deputeti Kujtim Gjuzi, ka ndarë me ndjekësit në Facebook disa këshillime miqësore siç i quan ai, drejtuar ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim. Gjuzi...

Ambasadorja amerikane: Ka nga ata që nuk e duan Reformën në Drejtësi 

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, mbetet e vendosur lidhur me qëndrimin e SHBA për Reformën në Drejtësi. Ajo pranoi publikisht në një intervistë për "Euronews...

“Faleminderit heronjve shqiptarë”, ambasadorja e SHBA ndan mesazhin prekës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka falenderuar bluzat e bardha në Shqipëri, kjo në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit. Ambasadorja i...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...