E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

aktivitetin

AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili: E pasigurt për konsum

Agjencia Kombëtare e Ushqimit ka ushtruar kontrolle në 3 subjekte, nga të cilat ka bllokuar 27.6 ton produkte të pasigurta. Sipas njoftimit të AKU-së, nga...

“Fajin e ka kamerieri”, flet menaxheri pas mbylljes së Taivanit

Menaxheri i Kompleksit ‘Taivan’ kërcënon se do të hedhë në gjyq autoritetet, për prishje imazhi dhe dëm ekonomik. Menaxheri është shprehur për BalkanWeb, se kjo...

AKU bllokon 257 kg mish dhe mbyll aktivitetin në Durrës

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bllokon në Durrës një ambient kur kryhej therja e plagjishme e kafshëve të gjalla, 257 kg produkte mishi të konfiskuara...

“Jeta e arbitrave është në rrezik”, Tahir Kastrati: Mund të bojkotojmë aktivitetin

Kreu i Shoqatës së Arbitrave, Tahir Kastrati, në konferencën për shtyp të organizuar nga FSHF, mbi dhunën ndaj arbitrit Eldorjan Hamiti, vuri në rrezik...

“The Sun”: Bandat shqiptare po zgjerojnë aktivitetin në Britani

Rrjetet shqiptare të drogës po zgjerojnë në mënyrë të pandalshme aktivitetin e tyre në Britaninë e Madhe, duke tkurrur rivalët vendas e të huaj....

Mori pjesë në aktivitetin e LSI-së, të nesërmen hiqet nga puna

Dashmir Cara, një punonjës i ASHR-së në Tiranë, denoncon heqjen nga puna pa asnjë motiv, por sipas tij, vetëm për arsye politike. Ai thotë...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...