E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

“Fajin e ka kamerieri”, flet menaxheri pas mbylljes së Taivanit

Menaxheri i Kompleksit ‘Taivan’ kërcënon se do të hedhë në gjyq autoritetet, për prishje imazhi dhe dëm ekonomik.

Menaxheri është shprehur për BalkanWeb, se kjo masë e marrë ka ardhur si pasojë e abuzimit me faturën nga një kamarjer, i cili është pushuar menjëherë nga puna. Sipas tij, kamerieri nuk kishte prerë një faturë me vlerë 43 mijë lekë, teksa shton se do të kërkojë gjithashtu lirimin e ambienteve të bllokuara nga tatimet.

Taivani është në pronësi të Besnik Sulës, i njohur si Beso i Taivanit, një nga njerëzit më pranë kryeministrit Edi Rama dhe vëllait të tij Olsi. Lajmin për bllokimin e barit dhe restorantit e bëri me dije zv.kryeministri Erion Braçe.

Kujtojmë se bllokimi aktivitetit të këtij biznesi erdhi pas një aksioni të tatimorëve, të cilët konstatuan se asnjë tavolinë nuk kishte faturë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...