E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Dua Lipa zbulon shumën marramendëse që Miley Cyrus ka dhuruar për bamirësi në Kosovë

Dua Lipa ka mbërritur në Kosovë ku edhe do të mbajë festivalin e iniciuar nga ajo “Sunny Hill Festival”, përfitimet e të cilit do të shkojnë për bamirësi. Por ajo nuk ka ardhur vetëm pasi asaj i janë bashkuar edhe disa nga yjet e arenave ndërkombëtare si: Miley Cyrus, Calvin Harris, Gashi etj.

Në një konferencë për shtyp, të mbajtur sot në Prishtinë, Dua Lipa ka bërë të ditur shumën që këngëtarja e njohur botërore Miley Cyrusi ka dhënë për festivalin Sunny Hill Festival.

Miley Cyrus ka ndarë 25 mijë dollarë për fondacionin që do të shkojnë për bamirësi”, ka deklaruar Lipa.

Sipas mediave kosovare, Dua Lipa  ka pohuar se mes saj edhe Miley Cyrus mund të ndodhë edhe një bashkëpunim në muzikë.

Ndërkohë, Miley Cyrus, Calvin Harris, Gashi si dhe shumë artistë të tjerë vendor dhe ndërkombëtar do perfomojnë në parkun e Gërmisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...