E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Taivan

Zv.kryeministri japonez: Të mbrojmë Taivanin nga pushtimi i Kinës

Zëvendës kryeministri i Japonisë, Taro Aso bëri një dekolaratë të fortë ditën e djeshme, ku tha se vendi i tij dhe Shtetet e Bashkuara...

“Fajin e ka kamerieri”, flet menaxheri pas mbylljes së Taivanit

Menaxheri i Kompleksit ‘Taivan’ kërcënon se do të hedhë në gjyq autoritetet, për prishje imazhi dhe dëm ekonomik. Menaxheri është shprehur për BalkanWeb, se kjo...

Erion Braçe shfrenon gjuhën, ofendon komentuesit: Mendon me b*thë, shporru

Ditën e sotme, zëvendëskryeministri Erion Braçe bëri me dije një nga bizneset më të mëdha në zemër të kryeqytetit është mbyllur. Bëhet fjalë për...

Tatimet i vënë ‘kyçin’ Taivanit në Tiranë, reagon Braçe: Të jesh kush të duash…

Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar mbrëmjen e djeshme një prej bizneseve me të mëdha në Tiranë, Taivanin. Zv.kryeministri Erion Braçe, përmes një postimi në...

Të fundit

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...

Skandali në Berat, Kushi: E pafalshme që persona të tillë të hyjnë në shkollë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dënuar skandalin në Berat, sa i takon rikthimit në detyrë të mësuesit të dënuar për pedofili. Ministrja, me...

U rikthye në detyrë, merret vendimi për mësuesin e akuzuar për pedofili

Pas lajmit që bëri bujë në media lidhur me rikthimin e një mësuesi në detyrë, i cili ka qenë i dënuar më parë për...

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Nga: Pajtim Bello  Beteja mes Lulzimit dhe Saliut ka hyrë në një fazë të nxehtë. Tonet janë ngritur, gjuha është ashpërsuar dhe zinxhiri i gojëve...

Konkurrenti i “Love Story”: Vajzat duan krudo, janë rritur me trahana e fasule

Andi është një nga konkurrentët e "Love Story", i cili së fundmi ka bërë një prezantim të vetes përmes një klipi. Videoja e tij...