E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

bllokon

Tronditet Partizani, FIFA i bllokon merkaton

Në momentin më të vështirë të sezonit, mbase në momentin më të vështirë në vitet e fundit, Partizani merr një tjetër goditje të rëndë....

Tension në Kuvend, Murrizi bllokon foltoren pasi nuk iu dha fjala

Deputetët e opozitës parlamentare kanë bllokuar ditën e sotme foltoren e Kuvendit, pasi kryeparlamentari, Gramoz Ruçi nuk i dha fjalën deputetit Myslym Murrizi. Ky i...

Pak para protestës/ Ish-deputeti publikon videon: Të gjitha hyrjet për në Tiranë janë bllokuar

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari akuzon kryeministrin Rama se po përdor forcat speciale për të bllokuar protestën që pritet të mbahet sot për Teatrin. Braimllari...

AKU vijon kontrollet, bllokon kos dhe djathë në Korçë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar disa ngarkesa me produkte ushqimore të cilat tregtoheshin jashtë standardeve të higjienës. Përmes një njoftimi zyrtar, AKU bën me...

Policia bllokon 10 milion dollarë donacione për protestuesit

Policia e Hong Kongut njoftoi të enjten se ka bllokuar 10 milion dollarë nga një fond dhurimesh në ndihmë të protestuesve pro-demokracisë dhe se...

Vinte nga Polonia, AKU bllokon 2130 kg produkt mish pule

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar 2130 kg produkt mish pule, e cila ishte ardhur nga Polonia. Sipas njoftimit të AKU-së, pas analizave të...

Kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen

Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin kandidaten e renditur nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion...

AKU bllokon dy subjekte në Kavajë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), pas kontrolleve në Kavajë, pas kontrolleve në 6 subjekte, ka bllokuar aktivitetin e 2 prej tyre, pasi u konstatua...

AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili: E pasigurt për konsum

Agjencia Kombëtare e Ushqimit ka ushtruar kontrolle në 3 subjekte, nga të cilat ka bllokuar 27.6 ton produkte të pasigurta. Sipas njoftimit të AKU-së, nga...

“Sot more gjobë, herë tjetër…”, Veliaj paralajmërim për shoferët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar në rrjetet sociale një foto të një makine tip Lamborghini, e cila është bllokuar për...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...