E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

2017

EMRI/I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, çfarë i tha shoku i dhomës vëllait të tij

Policia greke po heton zhdukjen e një të riu shqiptar, pas denoncimit të bërë nga vëllai i tij, Agustin Ndoj. Martin Ndoj, 26-vjeç, i cili...

“Ajo që kam bërë është e pafalshme”/ Rama: Jemi të gatshëm për dialog

Kryeministri Edi Rama ka folur rreth marrëveshjes së shumë përfolur të 17 majit të 2017-ës, mes tij dhe kryedemokratit, Basha. I ftuar në emisionin “Java”...

Rrëfimi/ Si e rindërtova jetën dhe shtëpinë time pas tërmetit fatkeq

E mpirë dhe e çorientuar, unë zbrita shkallët e zbrita në parkingun e ndërtesës së zyrës sime në Meksikë. Ishte mëngjesi i së martës,...

Të dytët në Europë/ 59 mijë shqiptarë morën shtetësinë në një nga vendet e BE-së

Ndonëse një shtet me popullsi të vogël, më pak se 3 milionë banorë, shqiptarët u renditën të dytët në Europë në vitin 2017 sa...

Përplasja me armë në një lokal në Laprakë, shkon në 4 numri i të arrestuarve

Shkon në katër numri i të arrestuarve për plagosjen e 4 personave me armë në zonën e Laprakës, në vitin 2017. Pas arrestimit të vëllezërve,...

E PLOTË/ 16 përgjimet që dëshmojnë si u BLENË votat në zgjedhjet e 2017

Gazetari Peter Tiede ka tronditur sërish politikën shqiptare dhe opinion publik, teksa këtë herë ka publikuar plot 16 video-përgjime. Këto të fundit dëshmojnë shit-blerjen...

“Në 2017 pati shit-blerje votash”, befason diplomati i OSBE: Nuk ndikoi rezultatin

“Ka patur probleme me shitblerjen e votës: Po! A mund të ndryshonin këto rezultatin e zgjedhjeve: Jo!” Ky është qëndrimi i dhënë në Shkodër...

PPP-ja/Ja si u gllabëruan 78 milionë euro në 2017-n

Shqiptarët paguan mbi 78 milionë euro gjatë vitit të kaluar vetëm për 3 kompani koncesionare, që kryejnë shërbime monopol të mbrojtura me kontrata qeveritare. Të...

Helmoi vjehrrën me fotoksinë në 2017, arrestohet nusja

Blutë e kryeqytetit kanë arrestuar sonte shtetasen Marjana Çmeta sepse një vit më parë helmoi vjehrrën me fotoksine. Ngjarja ndodhi në prill të vitit 2017...

Video/Mafia s’ka vend në Berat, asnjë vrasje në 2017

Në analizën e  bërë nga Policia e qytetit të Beratit, rezulton se në këtë qytet gjatë vitit 2017, nuk ka ndodhur asnjë vrasje. Atje,...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT