E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

EMRI/I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, çfarë i tha shoku i dhomës vëllait të tij

loading...

Policia greke po heton zhdukjen e një të riu shqiptar, pas denoncimit të bërë nga vëllai i tij, Agustin Ndoj.

Martin Ndoj, 26-vjeç, i cili jetonte dhe punonte në Frangokastello Sfakia, u zhduk në gusht të vitit 2017, por pranë autoriteteve u raportua gati një vit e gjysmë më vonë. Vëllai i tij që bëri denoncimin mendon se i riu është rrëmbyer dhe vrarë. Ditën e fundit që kishte folur me Martinin, i kishte thënë se ishte i mërzitur për shkak se ishte grindur me shokun e tij të dhomës për shkak të një borxhi.

Sipas Agustin Ndoj, vëllai i kishte dhënë shokut të tij një shumë të konsiderueshme parash dhe ai nuk ia kishte kthyer kurrë. Ky ishte komunikimi i fundit me të, pasi telefoni u fik. Kështu Agustini ka telefonuar në fund të shtatorit shokun e tij të dhomës, pasi nuk mund ta kontaktonte Martinin. Shoku i dhomës i tha që vëllai i tij ishte arrestuar në Rethymnon.

Agustini kontaktoi një kushëri në Rethymnon, i cili shkoi në polici dhe e pyeti nëse Martin Ndoj ishte arrestuar. Por askush nuk rezultonte i arrestuar nën atë emër. Ndërkohë, shoku i dhomës insistoi që vëllai i tij ishte arrestuar me një emër të rremë. Kur u pyetën se ku ishin dokumentet e vëllait të tij, shoku i dhomës tha se ai nuk e di për shkak se nuk kishte qenë me të dy muaj e fundit para se të zhdukej.

Më vonë, megjithatë, shoku i dhomës i tha Agustinit se dokumentet, pasaportën, kartën e identitetit dhe karta e bankës ishin hedhur në plehra sepse ai kishte frikë se policia do ta arrestonte për përfshirjen e tij në çështjen që e çoi Martinin tek i dyshuari arrestuar.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT