E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

zero

Zero tolerancë për mosrespektimin e masave/ Pezullim aktiviteti dhe gjoba

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor njoftoi se ka kryer mbi 93 mijë inspektime në biznese dhe institucione publike për zbatimin e masave dhe protokolleve të sigurisë...

Për këtë fundjavë zgjidhni vendet malore, temperaturat zbresin nën zero

Për këtë fundjavë bëni mirë të zgjidhni për të vizituar vendet malore pasi pritet që të bjerë borë. Meteoalb njofton se temperaturat do të zbresin...

“Komisioni hetimor është zero”, Vasili kritikon ashpër ngritjen e këtij institucioni

Ish-kryetari i grupit parlamentar në LSI, Petrit Vasili reagon sa i përket ngritjes së komisionit hetimor duke e cilësuar atë si një “kalbësirë kriminale...

E kryer/ Kampioni i botës i bashkohet Juventusit, me parametra zero

Nuk ka më dyshime, Adrien Rabiot, do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Ish-mesfushori i PSG-së do t'i bashkohet kampionëve të Italisë. Gazetari...

Rekordi, njihuni me ekipin shqiptar që e mbylli kampionatin me zero humbje

Devolli i Stavri Nicës ka thyer sot një rekord, teksa u shpall kampion i Kategorisë së Dytë, Grupi B. Rekordi i bardhebluve u arrit pasi...

Zero të arrestuar për masakrën në ish-Bllok, ja shuma që la Martinaj si masë garancie

Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e Ervis Martinajt, të përfshirë në ngjarjen e ish-Bllokut, për t’u lënë i lirë nën masën e garancisë pasurore.  Gjyqtari...

6 gjëra që i bëjnë të veçantë personat me grupin e gjakut zero

Lloji i gjakut që kemi, bazohet në praninë ose mungesën e antigjeneve dhe antitrupave në gjakun tonë. Ja se çfarë duhet të dini keni...

Institucionet bënë ‘zero’ përpjekje për arkëtimin e garancisë 85 milion USD të Albpetrol

Një raport auditi i Kontrollit të Lartë të Shtetit nxjerr në pah se institucionet shqiptare kanë bërë pak për të arkëtuar garancinë bankare, e...

Zero konkurrencë për garën shumëmilionëshe të rrugës Kardhiq–Delvinë

Tre tenderët shumëmilionësh për ndërtimin e segmentit rrugor Kardhiq – Delvinë përfunduan me konkurrencë të ulët dhe me oferta fituese fare pranë fondit limit,...

Viça të pavaksinuar hyjnë nga Maqedonia, siguria ushqimore zero

Fiks Fare zbulon rrugën se si hyjnë në vendin tonë mish i pakontrolluar, por me matrikullim të rremë. Fiks fare tregon mënyrën sesi viçat...

Të fundit

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...