E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

VV

Dorëhiqet aktivisti i VV: Albin Kurti “diktator”

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Vlorian Molliqaj  ka dhënë sot dorëheqjen. Vloriani është edhe vëllai i deputetit Dardan Molliqaj. Aktivisti ka shkruar një letër dorëheqjeje...

Deputeti i VV: Rezultatet e zgjedhjeve do të prishin koalicionin qeveritar

Partitë që bëjnë pjesë në koalicionin për formimin e qeverisë së Kosovës, kanë pasur një rivalitet ndërmjet tyre në shumë komuna në zgjedhjet e...

Deputetja e VV: Haradinaj ka bërë marrëveshje të rrezikshme me Serbinë, qeveria e tij i ka ditët e numëruara

Formimi i qeverisë së Ramush Haradinajt në Kosovë u realizua mbi bazë negociatash pa fund dhe u arrit vetëm më një koalicion të gjerë....

Mblidhet kryesia e Kuvendit në Kosovë

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Kuvendit në Kosovë, ku po shqyrtohet kërkesa e grupeve parlamentare të Vetëvendosjes dhe LDK-së për mbajtje të seancës...

Konjufca: Qeveri me 81 vota me VV, ose me 51 vota në krye me PDK-në

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është deklaruar gjatë seancës së sotme duke thënë se mund të duket paradoksale por që...

Vetëvendosja (VV) merr dhe një deputet, shkon në 32 mandate

Ndërkohë që po vazhdon numërimi i votave me kusht, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, thonë se nga këto vota kanë fituar edhe një deputet. Kështu ka...

LDK-ja në udhëkryq, të bashkëqeverisë me “VV” apo të dalë në opozitë

Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma, të cilët morën 33.92% të votave nga zgjedhjet e 11 qershorit, nisën të deklarojnë për bashkimin e LDK-së në këtë...

Albin Kurti nis ndërtimin e koalicionit qeverisës

 Lëvizja Vetëvendosje nuk do të presë çertifikimin e rezultateve e as koalicionin fitues për të konsumuar të drejtën që i takon për themelimin e...

VV i ikin aktivistët: Besojmë te Haradinaj

Rrjedhje në radhët e Vetëvendosjes në Kosovë. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK), përmes një njoftimi për media, ka bërë të ditur se i...

Zbulohen koalicionet e partive kosovare, sonte afati i fundit

Dhe pak orë kanë mbetur nga skadimi i afatit të që partitë politike t`i paraqesin koalicionet me të cilët do të garojnë në zgjedhjet...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...